بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

داکت اسپلیت چیست؟

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن : داکت اسپلیت یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع به شمار میرود که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. داکت اسپلیت بطور کلی از دو جزء اصلی بنام هواساز و کندانسور تشکیل شده است که به وسیله ی لوله های مسی به یکدیگر اتصال می یابند و عمل سرمایش و گرمایش و همچنین تصفیه هوا را در محل مورد استفاده امکان پذیر می سازند.

داکت اسپلیت بوش اینورتر دستگاه تهویه مطبوعی است که هوای کهنه ی داخل منزل را از فناوری پیشرفته ای که در ساخت این دستگاه به کار برده شده است به بیرون از منزل میکشد و هوای تازه و تصفیه شده را از خارج به داخل ساختمان هدایت میکند که این هوای تازه می تواند از طریق کانال کشی های موجود به تمامی بخش های منزل انتقال یابد و هوای محیط را یکدست و همدما سازد.

همچنین داکت اسپلیت قابل اتصال به سیستم حرارتی موجود در ساختمان هم میباشد و می تواند در زمستان عمل گرمایش منزل مسکونی را از طریق اتصال به سیستم حرارتی یا کویل حرارتی ساختمان فراهم سازد و دیگر نیازی به صرف هزینه های اضافی برای خرید سیستم حرارتی برام گرم کردن منزل نیست.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

انواع داکت اسپلیت بوش کدام اند؟

داکت اسپلیت بوش از لحاظ نوع نیروی محرکه ی کمپرسور به دو دسته ی اینورتر و غیر اینورتر(معمولی) تقسیم می شوند.

اینورتر چیست؟

اینورتر فرآیندی است که طی آن جریان مستقیم تبدیل به جریان متناوب می گردد و در نتیجه با کنترل ولتاژ و فرکانس باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

فناوری اینورتر چگونه باعث کاهش مصرف انرژی دراسپلیت کانالی بوش می گردد؟

در اسپلیت کانالی بوش اینورتر کارکرد موتور به صورت دور متغیر می باشد این بدان معنی است که وقتی موتور روشن شده و کار خنک سازی را انجام میدهد هنگامی که به درجه دمای دلخواه رسید کم کم دور موتور را کاهش داده و از سرعت آن می کاهد تا هم دمای محیط را ثابت نگه دارد و هم از اتلاف انرژی جلوگیری نماید.

در زمانی که سیستم طبق حس گر هایی که دارد تشخیص دهد که نیاز به افزایش دور موتور است این فرمان را از طریق برد فرمان به موتور داده و سرعت موتور مجددا افزایش می یابد تا زمانی که به درجه دلخواه برسد و ثابت بماند.

اما در سیستم های فاقد اینورتر این فرآیند رخ نمی دهد و موتور برای ثابت کردن دما بطور مداوم خاموش و روشن میگردد و از آنجا که خاموش و روشن شدن مداوم نیاز به ولتاژ بسیار بالایی از برق دارد باعث مصرف بیش از حد انرژی شده و همچنین باعث ساییدگی و خوردگی قطعات داکت اسپلیت و کاهش عمر مفید دستگاه می گردد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

مزایای فناوری اینورتر در اسپلیت کانالی بوش چیست؟

1- صرفه جویی در مصرف برق و کاهش مصرف انرژی

2- افزایش عمر مفید قطعات و دستگاه داکت اسپلیت

3- در داکت اسپلیت اینورتر بوش میزان صدا بسیار کمتر از نوع فاقد اینورتر است

4- قدرت و سرعت موتور در نوع اینورتر بسیار بالاتر از نوع فاقد اینورتر است

معایب فناوری اینورتر در اسپلیت کانالی بوش چیست؟

1- هزینه اولیه و هزینه تعمیرات داکت اسپلیت اینورتر از نوع معمولی بالاتر می باشد

البته با این وجود بازهم خرید داکت اسپلیت اینورتر به صرفه تر است زیرا در دراز مدت با صرفه جویی در مصرف انرژی می تواند هزینه اولیه را جبران نماید.

2- مشکل تهیه قطعات داکت اسپلیت بوش که البته اگر دستگاه از شرکت هوای پاک خریداری شود که دارای ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش است مشکلی برای تامین قطعات مورد نیاز وجود نخواهد داشت.

3- تعمیرات داکت اسپلیت اینورتر نیازمند افراد متخصص و حرفه امی باشد که علم و مهارت لازم برای اینکار را داشته باشند.

معایب اصلی داکت اسپلیت بوش چیست؟

1- صدای نسبتا زیاد داکت اسپلیت که می تواند در محیط های مسکونی باعث سلب آرامش میگردد. البته شرکت بوش با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ساخت داکت اسپلیت بوش و همچنین استفاده از عایق های قوی این میزان صدا را به حداقل رسانده و این مشکل را در داکت اسپلیت حل نموده است.

2- هم دما شدن کل بخش های منزل باهم، داکت اسپلیت بوش دمای تعیین شده از طریق کانال کشی تعبیه شده به همه ی قسمت های منزل هدایت میکند و در نتیجه کل قسمت های مختلف منزل با یکدیگر هم دما شده و کاربر نمی تواند برای هر اتاق از درجه دمای مختلفی استفاده نماید.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

قابلیت ها و امکانات ویژه اسپلیت کانالی بوش اینورتر

1- تکنولوژی اینورتر که میزان مصرف انرژی دستگاه را به حداقل رسانده و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان 65% می گردد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

2- تایمر هفتگی که امکان تنظیم شورع به کار حالت سرمایش و گرمایش دستگاه در طول هفته را مویسر می سازد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

3- تغییر اتوماتیک حالت سرمایش و گرمایش که به دستگاه این امکان را میدهد که بطور اتوماتیک حالت سرمایش و گرمایش دستگاه را برای رسیدن به درجه دمای دلخواه به کار گیرد.

تغییر اوتماتیک حالت سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت بوش

4- ریموت کنترل بی سیم ، داکت اسپلیت بوش دارای ریموت کنترل دیواری بی سیم با امکانات ویژه ای می باشد که کار با دستگاه را برای کاربر آسان می سازد.

ریموت منترل دیواری داکت اسپلیت بوش

5- فیلتر تصفیه ها که باعث تصفیه آلودگی ها و باکتری های هوا شده و همچنین بوی بد موجود در هوا را نیز از بین میبرد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

6-طراحی حرفه ای و مناسب یونیت داخلی که دارای اندازه ای بین 30 الی 40 سانتیمترمی باشد و به راحتی در سقف تعبیه می گردد

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

7-حالت سرمایش و گرمایش سریع که با در کوتاهترین زمان فضا را به طور کامل خنک و یا گرم می نماید

داکت اسپلیت بوش

8-کم صدا بودن داکت اسپلیت بوش که با توجه به تکنولوژی پیشرفته ای که در ساخت آن به کار برده شده است بسیار کم صدا می باشد و صدایی حدود 30 الی 40 دسی بل دارد که به راحتی قابل شنیدن نیست.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

9-حالت خواب اسپلیت کانالی بوش که در زمان خواب دما را 4 درجه بالاتر برده تا دما را با دمای شخص در هنگام خواب هماهنگ سازد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

10- دارای بهترین نوع مبرد، در ساخت اسپیلت کانالی بوش از گاز R410 استفاده گردیده است که بهترین نوع مبرد بوده و با محیط کاملا سازگار می باشد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

11- دارای بهترین نوع کمپرسور ، در ساخت داکت اسپلیت بوش از کمپرسور اسکرال که توسط شرکت کوپلند ساخته شده است استفاده می گردد که بهترین و قدرت مند ترین نوع کمپرسور در حال حاضر می باشد.

در واقع کمپرسور مهمترین جزءهر سیستم می باشد که کیفیت و قدرت کمپرسور در کیفیت کلی دستگاه نقشی مهم و اساسی دارد.

داکت اسپلیت بوش

12-استفاده از رادیاتور طلایی در ساخت داکت اسپلیت بوش، رایاتور طلایی به علت پوشش طلایی که دارد در مقابل سایش و فرسودگی بسیار مقاوم بوده و ضد زنگ می باشد.

همچنین به علت تبادل حرارتی بالایی که دارد باعث افزایش راندمان دستگاه و کاهش مصرف انرژی می گردد.

داکت اسپلیت بوش

13-دارای سیستم عیب یابی که هرگونه عیب موجود در دستگاه را شناسایی کرده و به کاربر اعلام می نماید تا بتواند از طریق متخصص مربوطه نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

قیمت داکت اسپلیت بوش چگونه است؟

همانطور که در بالاهم اشاره کردیم داکت اسپلیت بوش قیمت بالاتری نسبت به کولر گازی دارد که این هزینه هم شامل هزینه اولیه می باشد و هم هزینه نصب دستگاه.

به دلیل اینورتر بودن و فوق کم مصرف بودن دستگاه ، این هزینه های اولیه در دراز مدت جبران می گردد.

بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

چرا داکت اسپلیت از لحاظ قیمت نسبت به کولر گازی مقرون به صرفه تر است؟

اگر منزلی را در نظر بگیریم که دارای 5 اتاق خواب و یک پذیرایی باشد برای تهویه چنین منزلی باید از 6 دستگاه کولر گازی استفاده نمود. 5 دستگاه برای اتاق ها و 1 دستگاه هم برای اتاق خواب. زیرا کولر گازی قادر به خنک سازی کل فضای منزل نیست و فقط توانایی تهویه ی یک بخش از منزل را که پنل داخلی در آن نصب شده را دارد.

و اگر بخواهیم برای تهویه منزل فوق 6 دستگاه کولر گازی را خریداری کنیم باید هزینه بسیار بالایی را پرداخت نماییم که این از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست ، در صورتی که اگر در همین منزل از داکت اسپلیت کانالی بوش برای تهویه استفاده کنیم فقط یک دستگاه برای کل منزل کافی است زیرا داکت اسپلیت بوش این قابلیت را دارد که از طریق کانال کشی در سقف کاذب به تمامی بخش های منزل راه پیدا کند و هوایی یکنواخت را در اختیار استفاده کننده قرار دهد.

داکت اسپلیت بوش

نصب داکت اسپلیت بوش چگونه انجام می شود؟

نصب داکت اسپلیت نیز مانند نصب سایر سیستم های تهویه مطبوع نیازمند دانش خاص خود می باشد. برای نصب اسپلیت کانالی بوش ابتدا باید کانال کشی انجام شده و سپس مراحل نصب و لوله کشی انجام گیرد.

به منظور تولید هوای گرم در فصل زمستان بخشی بنام کویل حرارتی به سیستم دستگاه اضافه می گردد که در قسمت پشتی و یا جلو قرار می گیرد که باعث جریان آب گرم در لوله های مسی شده و به وسیله ی فن موجود در دستگاه جریان هوای گرم در داخل منزل به گردش در می آید.

برای تولید هوای خنک در فصل تابستان نیز همین پروسه جهت گردش هوای خنک در داخل منزل انجام میگیرد البته بدن نیاز به کویل آب گرم.

قابل ذکر است که داکت اسپلیت بوش اینورتر باتوجه به فناوری ها و برنامه های پیچیده ای که در ساخت آن بکار رفته است حتما باید توسط شخص متخصص که اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشد نصب گردد در غیر اینصورت افراد ناشی و غیر حرفه ای می توانند دستگاه را از کارکرد عادی خود خارج ساخته و باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری برای دستگاه شوند.

تعمیر و نگهداری داکت اسپلیت بوش

به منظور طول عمر مفید و کارآمد دستگاه داکت اسپلیت بوش نیاز به نظاقت و نگهداری دارد که رعایت نکردن این مورد می تواند باعث خرابی و افزایش مصرف انرژی آن گردد و همچنین به سلامت افراد ساکن در محیط نیز صدمه بزند زیرا در صورت عدم نظافت دستگاه می تواند شرایط رشد میکروب ها و باکتری ها را فراهم سازد.

سیستم اسپلیت کانالی بوش باید هرساله توسط یک فرد متخصص در این زمینه بازرسی شود و سرویس های لازم انجام گیرد همچنین فیلتر های تصفیه نیز باید حداقل سالانه دوبار تعویض گردند.

در صورت مشاهده هر نوع کارکرد غیرعادی دستگاه و یا شنیدن صداهای عجیب و غریب حتما با نصاب داکت اسپلیت خود تماس حاصل نمایید تا به محل مراجعه کرده و بررسی های لازم را انجام دهد.

سیستم های داکت اسپلیت خود مجهز به سیستم عیب یابی هستند که هرگونه عیب احتمالی را شناسایی کرده و به کاربر اعلام می نماید اما با این وجود باز هم بهتر این است که چکاب های لازم در زمان های معیین توسط متخصص مربوطه انجام گردد تا قبل از بروز عیب نسبت به جلوگیری از آن اقدام نماید.

داکت اسپلیت بوش

نمایندگی داکت اسپلیت بوش

باتوجه به ازدیاد کالاهای تقلبی در بازار ، پیشنهاد می گردد اسپلیت کانالی بوش را فقط و فقط از نمایندگی رسمی آن خریداری نموده و کارت ضمانت نامه معتبر دریافت نمایید

شرکت هوای پاک تنها نماینده رسمی سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران می باشد که توسط کارشناسان خبره ی این شرکت محل مورد نصب ابتدا باید مورد بازدید قرار گرفته و سپس طبق نظر کارشناس شرکت اقدام به تهیه ظرفیت مناسبی از دستگاه برای محل مورد بازدید گردد.

داکت اسپلیت بوش

ضمانت نامه داکت اسپلیت بوش شرکت هوای پاک ایران

 • 5 سال ضمانت نامه تعویض بدون قید و شرط
 • مشاوره و کارشناسی محل بصورت رایگلن توسط کارشناسان شرکت
 • 36 ماه گارانتی طلایی شامل چکاپ و سرویس و نگهداری از دستگاه
 • 120 ماه خدمات پس از فروش شامل تامین قطعات دستگاه
 • نصب و راه اندازی رایگان دستگاه توسط کارشناسان شرکت

شرکت هوای پاک ایران تنها وارد کننده کولر گازی بوش ، داکت اسپلیت بوش اینورتر و سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران میباشد و تنها شرکت رسمی و خدمات گذار و گارانتی کولر گازی بوش و داکت اسپلیت اینورتر بوش در ایران میباشد 

داکت اسپلیت بوش
داکت اسپلیت بوش

خرید داکت اسپلیت بوش اصلی

شرکت هوای پاک ایران بعنوان تنها نمایندگی رسمی کمپانی بوش و وارد کننده سیستم های تهویه مطبوع بوش و داکت اسپلیت بوش اماده ارایه سرویس های مشاوره ” فروش “و خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات سرمایشی وگرمایشی بوش در ایران در سراسر کشور با بیش از ۸۵۰ نماینده فعال میباشد .

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی تهران ۹۵۱۱۸۳۸۰-۲۱ *** ۲۸۴۲۸۶۹۹-۲۱ ده خط مستقیم و یا با کارشناسان فروش ۲-۹۱۲۰۲۶۱۷۲۱ تماس حاصل فرمایید .

شرکت هوای پاک ایران تنها وارد کننده رسمی شرکت بوش و تنها وارد کننده انحصاری داکت اسپلیت کانالی بوش و سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران 

داکت اسپلیت بوش

جهت اطلاعات بیشتر و درک بهتر از ویژگی های فنی داکت اسپلیت بوش در زیر ویژگی های داکت اسپلیت بوش اینورتر 36000 قید می گردد :

 • ظرفیت سرمایش : 36000
 • ظرفیت گرمایش : 36000
 • سری ساخت :2019
 • نوع دستگاه: داکت اسپلیت کانالی بوش
 • کلاس انرژی ++A
 • دارای کیت برد اینورتر – سیستم دور متغیر
 • منبع تغذیه انرژی : تکفاز -220-50HZ
 • استارت دستگاه :1.6
 • میزان مصرف انرژی در سرمایش :9.6
 • میزان مصرف انرژی در گرمایش :9.7
 • شرایط کارکرد محیطی در مناطق حاره ای و معتدل  T3
 • نوع سیستم DC inverter
 • 65% کاهش مصرف انرژی به لطف سیستم اینورتر
 • میزان  تولید صدای  یونیت داخلی : 49db
 • میزان تولید صدای یونیت خارجی : 55db
 • قدرت تحمل کمپرسور تا دمای بالا 65C+ و زیر صفر (15C-)
 • دارای کیت برد اینورتر نسل 3 تریدی دیجیتال
 • نوع مبرد گاز R410A
 • نوع کمپروسور   کوپلند تیپ Scroll  اسکرول
 • پرتاب هوای چهار طرف اتومات
 • سیستم یخزدایی کمپروسور دیفراست
 • عملکرد هوشمند دستگاه
 • سیستم سه بعدی کنترل دمای محیط
 • مجهز به سیستم تصفیه هوای خانگی
 • متراژ قابل پوشش :120 متر مربع
 • مکش سه طرفه جریان هوای گرم جهت سرمایش سریعتر و کارایی بهتر
 • پنج سال ضمانت بدون قید و شرط تعویض شرکت هوای پاک ایران تنها نماینده رسمی کولر گازی و سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران
 • نصب رایگان توسط نمایندگان شرکت هوای پاک
 • پنج متر لوله حلزونی  و کابل رایگان
 • دارای ریموت (کنترل) هوشمند
 • شرکت سازنده : BOSCH
 • کلیه قطعات  کشور آلمان مونتاژ  کشور بلژیک
 • شرکت هوای پاک تنها نماینده رسمی و خدمات پس از فروش کولر گازی و سیستم های تهویه مطبوع بوش در ایران
 • امکان لوله کشی با متراژ بالا بین یونیت داخلی و خارجی (30 متر در ارتفاع و 50 متر در مجموع)
 • امکان استفاده در مناطق حاره تا دمای 54 درجه سانتیگراد
 • قابلیت نصب کویل آبگرم جهت گرمایش و تامین هوای تازه
 • مجهز به فیلتر قابل شستشو و ضد قارچ
 • استفاده از بلوئرهای چند سرعته
 • ارتفاع بسیار مناسب جهت نصب
 • قابلیت نصب هوای برگشت و کانال هوای تازه
 • قابلیت تغییر دریچه مکش هوا
 • مجهز به فیلتر جهت افزایش کیفیت هوا
بررسی تخصصی داکت اسپلیت بوش و مزایای آن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد