بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران : در لیست بهترین برند های کولر گازی در بازار ایران برند بوش بیشتر از همه ی برند های دیگه به چشم میخورد این برند معروف در زمینه تولید سیستم های تهویه مطبوع فعالیت گسترده ای دارد و طی سال ها حضور در این عرصه توانسته محصولاتی با سطح کیفیت بسیار بالا تولید و به بازار ارائه نماید . کولر گازی های بوش از تنوع بالایی برخودار بوده و در مدل های دیواری ، ایستاده ، پنجره ای ، پرتابل ، داکت اسپلیت و … طراحی و تولید می شود که تمامی این محصولات طبق استانداردهای بین المللی با بازدهی بالا تولید شده و به بهترین کولر گازی تبدیل شده است . با توجه به فروش بالای این برند می توان به کیفیت فوق العاده ی آنها اطمینان نمود .

بوش

همچنین این برند همیشه سعی داشته است که با توجه با نیاز بازار لیست تولیدات خود را افزایش دهد و در اختیار مخاطبان خود در سراسر دنیا قرار دهد . طی آمارگیری از بازار فروش طی چند سال اخیر برند بوش به عنوان بهترین برند کولر گازی در بازار شناخته شده است .

کولر گازی بوش

کولر گازی چیست ؟

منظور از کولر گازی این نیست که شلینگ گاز به آن وصل کنیم بلکه این گاز نوعی گاز خاص است که می تواند بارها تبدیل به مایع و مجددا تبدیل به گاز شود . وسیله ی تهویه کننده های هوا است که در مدل های مختلف تولید میشود و در یک زمان مشخص برای ایجاد سرما و گاهی اوقات نیز برای ایجاد گرما استفاده می شود.

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

اکنون میخواهیم اجزای یک کولر گازی را به شما معرفی کنیم :

 • کمپرسور
 • شیر انبساط
 • کندانسور
 • لوله مویین
 • اواپراتور

اینورتر چیست ؟

اینورتر دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند . جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود .

وظیفه ی اینورتر چیست ؟

 • کاهش انرژی مصرفی
 • تنطیم کننده سرعت موتور
 • کاهش هزینه برق
 • تغیر دهنده جهت دور به راحتی
 • روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
 • کاهش ضربه های مکانیکی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی
 • حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور
 • امکان کار موتور در شرایطی که ولتاژ ورودی متغیر است

چگونه یک کولر گازی مناسب انتخاب کنیم ؟

 • شما در انتخاب برند کولر گازی که می خواهید خریداری کنید کاملا آزاد هستید اما سعی کنید برندی رو انتخاب کنید که اولا شناخته شده باشد دوما از کارت گارانتی معتبر با سابقه ی درخشان برخوردار باشد همچنین این نکته رو در نظر بگیرید که نمایندگی شرکت گارانتی دهنده در نزدیکی شهر محل زندگی و نصب کولر شما باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل در کولر گازی و یا اسپلیت بتوانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید .
 • مورد دیگه ای که از اهمیت زیادی برخورداره مصرف برق و برچسپ انرژی می باشد .
مصرف انرزی

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران : همانطور که می دانید امروزه تمام وسایل برقی باید دارای برچسپ انرژی باشند تا مشتریان با آگاهی کامل از میزان مصرف انرژی الکتریکی دستگاهی که میخواهند خریداری کنند داشته باشند . همپنین سعی کنید هنگام خرید آنهایی را خریداری کنید که رده انرژی آنها بالا همچون A +A,++A وB بالا باشد .

اسپلیت های اینورتر با تبدیل برق متناوب شهری AC به جریان برق مستقیم DC موجب استارت تدریجی ، کم صدا و مصرف کم دستگاه در هنگام راه اندازی کولرگازی میگردند . قبل از انتخاب هر یک از مدل های کولر گازی یا اسپلیت مورد نظر خود بهتر فاز یا سه فاز بودن برق مصرفی آنها توجه کنید .

مزایای کولر گازی

 • کمتر شدن آلودگی هوا
 • دارا بودن فیلتر ضد حساسیت
 • ظرفیت بالای کولر گازی در حالت سرمایش و گرمایش
 • نصب به صورت مستقل در مکانهای مختلف
 • مدل اینورتر کم مصرف ترین انرژی را در کولر گازی دارد
 • دارای ترموستات گرمایی است
 • تنظیم خودکار دمای محیط
 • بی سر و صدا بودن کولر گازی اینورتر و اسپلیت
 • بهترین سیستم تهویه مطبوع
 • امکان رشد باکتری ها و میکروب وجود ندارد
بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

طرز کار کولر گازی

در دستگاه کولر گازی نوعی گاز خاص درون کمپرسور وجود دارد که این گاز توسط کمپرسور فشرده شده و با فشار به سمت کندانسور حرکت میکند و در همان جا گرما را از دست می دهد و به مایع تبدیل می شود و از طریق لوله های خاصی فشار آن کم می شود و به چیزی مابین گاز و مایع تبدیل می شود و به سمت یونیت داخلی حرکت می کند و تحت تاثیر دمای محیط سرما را به محیط می دهد این سرما توسط لوله های خاص در قسمت داخلی کولر جذب می شود و نهایتا هوا خنک می شود . این روال تا فاسد شدن گاز ادامه دارد و وقتی گاز فاسد شد باید دوباره گاز آن را شارژ کنیم .

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

نحوه ی عملکرد کولر گازی در حالت سرمایش

گاز مبرد درون کمپرسور جمع میشود و با فشار به طرف کندانسور می رود و وقتی که در آنجا رسید گرمای خود را از دست می دهد و به مایع تبدیل میشود . و بعد از آن مایعی که از کندانسور خارج میشود از لوله مویی و یا شیر انبساط رد می شود و دچار افت بسیار زیاد می شود که به سبب این افت فشار مقدار کمی حالت دو فازی مایع و گاز به خود می گیرد و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می شود . در مکان اواپراتور تحت تاثیر دمای محیط تبخیر و مجددا تبدیل به گاز شده لذا سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور پس می دهد .

کولر گازی بوش

نحوه ی عملکرد کولر گازی در حالت گرمایش

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران :طریقه عملکرد در حالت گرمایش به این شکل است که در این حالت سیکل فوق از طریق یک شیر چهار طرفه تغییر می کند و گاز مبرد گرم شده در کمپرسور به طور مستقیم به سمت اواپراتور هدایت میشود و در آنجا به دلیل از دست دادن گرمای خود سبب گرم شدن لوله های اواپراتور و در نتیجه گرم شدن محیط خواهد شد .

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

انواع کولر گازی

کولر گازی ها معمولا در سه مدل ساخته می شود :

 • یونیت یا مدل پنجره ای
 • کولر های دو تکه یا اسپلیت
 • کولرهای پرتابل یا قابل حمل
 • کولر های ایستاده
 • مدل سقفی و زمینی
 • کولر گازی های مولتی اسپلیت
 • کولر گازی مدل پرتال

مدلهای پنجره ای : همانطور که از نامش پیداست پشت پنجره در فضایی که قبلا در نظر گرفته شده نصب می گردد. اشکال این کولرها وجود فضای مورد نیاز بصورت پنجره ای می باشد و در صورتی که این فضا وجود نداشته باشد نصب آن با مشکلات بیشتری همراه است . ضمنا مدلهای پنجره ای دارای توان محدود و تنوع کمتری هستند . اشکال دیگر مدلهای پنجره ای صدای زیاد در مقایسه با مدلهای اسپلیت می باشد . اگرچه مدلهای پنجره ای به نسبت ارزان تر هستند اما ظاهر آنها نیز قابل مقایسه با مدلهای اسپلیت نیست .

کولر گازی پنجره ای

مدلهای اسپلیت : داکت اسپلیت ها یکی دیگه از مدل های کولر گازی اند که بیشتر این کولر گازی ها به دو قسمت تقسیم می شود . یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می دهد .

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

مدلهای پرتابل یا قابل حمل : کولر گازی های پرتابل نوع دیگری کولر گازی است که عملکرد مشابه کولرهای پنجره ای دارد با این تفاوت که کولر به طور کامل در داخل قرار می گیرد . یک لوله خروجی هوای گرم نیز از پشت دستگاه به بیرون تقریبا مانند بخاری گازی وصل خواهد شد . محدودیت این نوع کولرها میزان سرمادهی است . معمولا این کولرها با توجه به قرار گیری کمپرسور در داخل دستگاه توان زیادی ندارد و فقط قابل استفاده در فضاهای کوچک می باشد . کولر گازی های مدل پرتابل نیز مانند مدل پنجره ای از دسته ی کولر گازی های یک تکه هستند . از نظر عملکرد نیز تقریبا مانند هم عمل می کنند . از معایب کولر گازی پرتال باید گفت متاسفانه سر و صدایی که از سیستم به گوش می رسد بسیار آزار دهنده است . اما یکی از مزایای کولر های گازی پرتال این است که می تواند محیط سالن را تا 500 فوت خنک کنند . اغلب افراد وقتی از این مدل استفاده می کنند که نتواند مدل پنجره ای کولر گازی را نصب کنند .

کولر گازی پرتابل

مدلهای ایستاده کولر گازی : کولر گازی ایستاده معمولا نسبت به بقیه کوارهای گازی کاربرد متفاوتی دارد . این نوع کولر گازی بیشتر در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها مساجد ترمینالها و … استفاده می شوند . کسانی که امکان نصب کولر گازی پنجره ای و یا اسپلیت را در منزل خود ندارند نیز از این نوع کولر گازی استفاده می کنند. کولر گازی ایستاده از نظر ظرفیت بازدهی هوای خنک به محیط زیاد توانی بسیار بالایی را دارند . متاسفانه این نوع کولر ها قابل نصب بروی سقف کاذب یا بر روی دیوار و … نیست و فقط باید در گوشه ای از ساختمان قرار بگیرد .

کولر گازی ایستاده

مدل سقفی و زمینی

برای حل مشکل بعضی از کاربران شرکت سازنده کولر گازی مدل سقفی و زمینی را نیز به جمع این دستگاه اضافه کرد اند . با این کار علاوه براینکه مشتریان از امکانات کولرهای گازی استفاده می کنند . این کار باعث میشود افراد زیادی هزینه های بیهوده برای خرید دستگاه تهویه مطبوع را متحمل نشوند . این نوع کولرهای گازی در سقف کاذب و بر روی زمین نیز قابل نصب است .

کولر گازی سقفی

مزایای کولر گازی نسبت به کولرآبی

کولر گازی نسبت به کولر آبی دارای خنکی مطبوع تری هستند چند مزیت کولر گازی را در زیر بیان می کنیم

 • تصویه هوا و جذب گرد و غبار و ذرات معلق و آلرژی زا
 • سریع تر رسیدن به دمای ایده آل
 • عدم نیاز به صدها لیتر آب
 • امکان تنظیم کردن درجه خنکی مورد انتظار
 • عدم نیاز به کانال کشی و صرف هزینه اضافی
 • عملکرد بسیار کم
بهترین کولر گازی اینورتر در ایران

کارت گارانتی و شرایط ضمانت نامه

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران : برند بوش برای تمامی سیستم های تهویه مطبوع خود 60 ماه یعنی 5 سال گارانتی تعویض بدون قید و شرط قرار داده است که در نوع خود بی نظیر است . برند محبوب و معروف بوش با سالها سابقه ی درخشان در زمینه وارد کردن سیستم های تهویه مطبوع بوش و گارانتی آنها توانسته است رضایت کامل مشتریان خودرا بدست آورد .

بوش

فوق العاده کم مصرف به دلیل دارا بودن سیستم اینورتر

بهترین کولر گازی اینورتر در ایران : کولر گازی های بوش به دلیل دارا بودن برد اینورتر در کولر گازی های برند بوش مصرف برق تا 73% پایین آمده است . تکنولوژی اینورتر با توجه به دمای محیط شما به دمای مطلوب تنظیم شده رسید دور کمپرسور کاملا پایین آمده و عملا برق بسیار کمی مصرف می کند و زمانی که دمای اتاق شما بالا رفت کمپرسور از دور پایین دوباره شروع به کار کرده و دور موتور را بالا می برد که این عملکرد از خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور جلوگیری کرده و مصرف برق را به صورت چشمگیری کاهش می دهد . به علاوه عملکرد اینورتر کولر گازی بوش باعث می شود دمای محیط شما به صورت ثابت برروی دمای مطلوب شما تنظیم شود زیرا با دور متغیری که دارد با توجه به دمای محیط دور کمپرسور را بالا و پایین می برد و مانع از تغییر دما در محیط می شود .

کیفیت در ساخت و طراحی دستگاه ها

یکی از اصلی ترین دلایلی که دستگاه های برند بوش اینقدر محبوب و پر طرفداره در میان مخاطبان خود به دلیل کیفیت در قطعات و مهندسی در ساخت آن است دستگاه های بوش توسط کشورهای اروپایی طراحی و ساخته شده است و تمامی قطعات آن از بالاترین سطح کیفیت و استاندار های بین المللی برخوردار هستند و همه فیلتر های کیفیتی و زیست محیطی روز اروپا را سپری کرده و توانسته رتبه اول در بازار اروپا در میان مطرح ترین برند های جهانی را بدست آورد .

بوش

آیا می توان کولر گازی معمولی را به اینورتر تبدیل کرد؟

مطمئنا برای خیلی از شما این سوال پیش آمده که آیا میشود کولر گازی معمولی رو به اینورتر تبدیل کرد ؟ از مهمترین تفاوت های کولر گازی معمولی و اینورتر در نحوه ی کارکرد موتور دستگاه هاست کولر گازی های دارای سیستم اینورتر دارای قابلیت کار با دو موتور می باشد اما کولر های معمولی تنها با سرعتی ثابت کار می کنند . در کولر گازی های اینورتر پس از مشخص کردن دمای مورد نظر کمپرسور به طور هوشمند شروع به کار می کند و تا رسیدن به دمای مطلوب از بیشترین توان خود استفاده می کند و پس از رسیدن به آن در دور پایین کار خواهد کرد . اما کولر گازی های معمولی پس از رسیدن به دمای مناسب تعیین شده کمپرسور خاموش شده و از کار می افتد .

مزایای کولر گازی اسپلیت اینورتر

یکی از مهمترین عوامل در هنگام خرید یک دستگاه برقی صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد زیرا این مزیت در طولانی مدت هزینه های اولیه را کاملا جبران می کند. فناوری اینورتر در مقایسه با سیستم های سنتی برق کمتری استفاده می کند . کمپرسور های روشن – خاموش برای روشن شدن به جریان بالای برق نیاز دارد که گاهی به شش برابر میزان جریان مورد نیاز در زمان کار می رسد .

گزینه ی دیگه ای که در استفاده از دستگاه های داری سیستم اینورتر مورد نظر است صدای کم دستگاه است . اینکه وقتی مهمانی به خانه ی شما می آید و یا نه شما در هنگام خواب هستید محیط خانه یتان دارای آرامش و به دور از هر گونه صدا باشد برای شما بسیار خوش آیند خواهد بود برای همین یکی از دلایلی که مخاطبان بیشتر به سمت دستگاه های اینورتر می روند بی صدا بودن دستگاه هستش .

به طور کلی اگه بخوایم در چند بند مزایای آنرا تعریف کنیم باید بگیم که :

 1. مصرف کم برق : این دستگاه ها 30 تا 60 درصد در مصرف برق صرفه جویی کرده که یکی از بزرگترین مزایای این سیستم است .
 2. صدای کم دستگاه نسبت به مدل های قدیمی تر
 3. زیبایی پنل های دستگاه و هماهنگ شدن با سیستم های روز دنیا مانند WIFI و …

معایب کولر گازی های اینورتر

اساسا از ایرادات دستگاه های کولر گازی اینورتر نسبت به کولر های معمولی مربوط به هزینه ی آن است . قیمت دستگاه های بوش نسبت به کیفیت و امکانات و گارانتی که دارند بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند اما شاید برای آن دسته از کاربرانی که توانی مالی یا بودجه ی کافی ندارند مشکل باشد.

قیمت کولر گازی بوش
 • هزینه اولیه بیشتری : کولر گازی های اینورتر 20 تا 30 درصد گران تر از کولر گازی های معمولی هستند و شما برای خرید آن ها باید هزینه اولیه بیشتری پرداخت کنید
 • البته در صورتی که شما نگاه بلند مدت داشته باشید باید بدانید که کاهش مصرف هزینه مصرفی قبض برق شما و کاهش هزینه های خرابی در طولانی مدت بیشتر بودن این هزینه اولیه را جبران می کند .
 • تعمیر تخصصی : تعمیر کولر گازی اینورتر برخلاف تعمیر کولر گازی معمولی نیاز به متخصص حرفه ای و مجرب دارد و تعمیر این کولر گازی کار هر تعمیر کاری نیست .
نمودار اینورتر

نصب کولر گازی

اول از همه اینکه برای نصب کولر گازی با یک تیم متخصص برای نصب و راه اندازی کولر گازی خود مشورت کنید . همچنین در نصب کولر گازی باید نکات زیر را در نظر بگیرید و به آن توجه بسیاری کنید

 • انتخاب محل درست نصب کولر گازی
 • نصب اجزای کولر گازی
 • ایجاد سوراخ ها برای بستن کولر گازی
 • چک کردن اتصالات کولر گازی
 • بعد از این مرحله لازم است حتما لوله های کولر رو به هم وصل شوند
 • در مرحله بعدی باید کندانسور کولر گازی را نصب کنید
 • حالا باید دستگاه روشن شود
 • سیستم برق را به پریز وصل کنید
 • هواگیری کولر رو فراموش نکنید
 • برای حفظ ایمنی اتصالات لوله ی کولر را حتما عایق بندی کنید
 • بعد از این باید لوله های متصل شده به دیوار را با گیره محکم کنید
نصب کولر گازی

نظرات کاربران

3 پاسخ به “بهترین کولر گازی اینورتر در ایران”

 1. واقعا استفاده کردم.سایت بسیار مفید و زیبایی دارین

 2. خیلی خوب و واضح توضیح داده شده بود. موفق باشید.

 3. عالییییییییییییییییییییییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد