جدید ترین کولرگازی و سیستم تهویه مطبوع

چگونه تغییر سیستم جدید تهویه مطبوع موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود

سخت است انکار کنید که سیستم های تهویه مطبوع حیاتی در خانه و محل کار شما وجود ندارند . تصور کنید که مجبور به کار در گرمای شدید تابستان با رطوبت بالا هستید . این امر تبدیل به جهنم برای شما خواهد شد و به همین هوا مطبوع تر بیشتر از یک ضرورت برای اکثر خانوارها بعنوان یک اولویت محسوب میشود با این حال، این سیستم ها خنک کننده مصرف هستند و درصد قابل توجهی از انرژی مصرف شده توسط خانوارها را به خود اختصاص میدهد .

دلایل استفاده از کولرگازی های کم مصرف

سیستم های تهویه مطبوع به یک مبرد گاز خنک کننده مجهز است که مانند نیروی حیاتی برای هر سیستم محسوب میشوند . این کمک می کند تا هوا و محیط شما را خنک کند؛ سیستم بدون مبرد نمی تواند کار کند اکثر سیستم های تولید شده در دو دهه گذشته بر مبنای مایع گاز R22 تولید شده اند ” با توجه به مضرات مبرد 22 به محیط زیست و لایه ازون این مبرد به محبوبیت تبدیل شد و اکثر سیستم های خنک کننده بر آن تاکید داشتند که این مبرد میتواند به محیط زیست ولایه ازون اسیب های جبران نا پذیر وارد نماید ، زیرا بر لایه اوزون تأثیر می گذارد. آژانس حفاظت از محیط زیست به عنوان یک ارگان بین اللملی وظیفه حفاطت از محیط زیست ما و اطلاع رسانی از مواردی که محیط ما را به خطر می اندازد دارد ، و همپنین دلایل بیشتری بوجود امد تا مایع خود را به سایر مبرد های جدید و بدون ضرر جایگزین کند وهمچنین استفاده از مبرد هایی که سبب کاهش مصرف انرژی میشود بدهد .

در مورد مبرد گاز R22 بیشتر بدانید

اول و مهمتر از همه، شما باید درک کنید که یکی از رایج ترین تعمیرات بر روی سیستم های تهویه مطبوع یک شارژ مبرد دستگاه است. این درحالی است که اگر دستگاهشما نشت داشته باشد شما مجبورید توسط یک متخصص مجبور به پرکردن مجدد آن هستید تا سیستم دوباره بتواند فعالیت خود را از سر بگیرد . مراحل حذف گاز مبرد 22 در سال 2004 آغاز شد و تا سال 2020 کلا استفاده از ان غیر قانونی خواهد بود که واردات و فروش ان را را ممنوع می کند. در حال حاضر عرضه این مبرد به طور چشمگیری کاهش یافته است، زیرا مردم به سیستم های خود را تغییر یا بروز تر کرده اند بنابراین با توجه به مضررات گاز 22 میتوان گفت طبق توافق بعمل امده فروش و تولید و عرضه ان ممنوع گردیده است .

شما باید درک کنید که جایگزین کردن فریون 22 با یک مبرد دیگر، به سازگاری سیستم های شما بستگی دارد. برخی از سیستم های تهویه مطبوع که مدتها قبل ساخته شده اند ، دیگر نمیتوانند از خنک کننده ها ی دیگر استفاده کنند ، ممکن است نوع کمپروسور یا لوله های ارتباطی بزرگتریا کوچکتر و یا سیم کشی متفاوت باشد که ممکن است به شما امکان تغییر مستقیم مبرد را ندهد. شما ممکن است مجبور شوید با یک کارشناس تماس بگیرید و آنها را قبل از اینکه بتوانید جایگزین خنک کننده با یک دستگاه دیگر شوید گفتگو کنید.

سیستم های تهویه مطبوع امروزه به علت تکنولوژی جدید به طراحان اجازه می دهد تا دستگاه های هوشمند را که نیاز به قدرت بسیار کم دارند، انرژی کمتری مصرف کنند. اگر سیستم تهویه مطبوع شما هنوز از فریون استفاده 22 می کند، شانس شما این است که دستگاه شما بیش از ده سال سن دارد وباید تعویض گردد . این به این دلیل است که بسیاری از کشور ها از سال 2004 تولید سیستم مبتنی بر فریون 22 را ممنوع کرده و تمام سیستم های اخیر بر اساس یک مبرد دیگر بی ضرر تر است. یک سیستم قدیمی برای شما هزینه زیادی را صرف تلاش برای خنک کردن و تعمیر ونگهداری دارد ، زیرا یک دستگاه پس از ده سال کار کردن مستهلک تر خواهد شد . شما می توانید هزینه ها را با سرمایه گذاری وخرید در یک دستگاه جدید از بین ببرید زیرا هزینه های تعمیر ممکن است انباشته شود و بدین معنی است که شما پول کافی برای تعمیر و نگهداری ان ندارید استفاده از یک سیستم قدیمی نیز نامطلوب است، زیرا خرابی های مکرر به طور قابل توجهی ناراحت کننده است و شما بعد ازدست دادن زمان و وقت، نمی توانید با آرامش داشته باشید .

یک سیستم تهویه مطبوع جدید با قطعات تازه، مبارزه برای خنک کردن هوا را بهتر انجام میدهد و به همین دلیل مصرف کمتری دارد . مورد سیستم های قدیمی که قسمت های از ان مستهلک و فرسوده شده اند و نیاز به کار اضافی دارند تا خانه شما را خنک کنند. حتی اگر شما به طور مداوم سیستم را تعمیر کنید، اجزای جدیدی که نصب می شوند نمیتوانند همان کارهایی را انجام دهند، زیرا اکثر آنها ممکن است بخش های اصلی دستگاه باشد. به این ترتیب، سیستم شما از انرژی زیادی استفاده می کند و به همین ترتیب هزینه های انرژی خود را بالا میرید . برای چنین سیستمی ، شما نباید تلاش کنید که و آن را به مدت طولانی تعمیر کنید، زیرا ممکن است عمر مفید آن از بین رفته باشد. بهتر است برنامه ریزی کنید برای خرید یک سیستم تهویه مطبوع جدید ” که هزینه های انرژی ارزان تر است ومصرف انرژی کمتری دارند ونهایتا شما وقت و زمان خود را از دست نمیدهید .

جایگزینی فریون وگاز مبرد در سیستمشما میتواند برای شما هزینه بردار باشد ، بهتر است برنامه ریزی برای یک سیستم جدید را بلافاصله شروع کنید و در هزینه مصرف و نصب وزمان صرفه جویی کنید تا منتظر بمانید و با سیستم شکسته یا مستهلک و پر مصرف که نیاز به شارژ فریرون دارد، دست و پنجه نرم کنید. اگر هنوز در مورد آنچه انجام می دهید تردید دارید، با یک کارشناس تهویه مطبوع تماس بگیرید و موضوع را با ان در میان بگذارید ، . اگر سیستم شما هنوز هم جدید است، شما می توانید آن را به روز شده تر و سازگارتر با مبرد دیگری انجام دهید زیرا سیستمهای جدید قابلیت تعویض گاز مبرد با هر مبرد دیگریرا دارند .

عملکرد کولرگازی اینورتر با کولرگازی معمولی

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد