راهنمای هزینه استفاده از سیستم های خنک کننده

راهنمای هزینه استفاده از سیستم های خنک کننده : سیستم های داکت اسپلیت کارایی بیشتری را برای خنک سازی مناطق بزرگ فراهم میکنند اما این امر با هزینه بیشتری همراه است. هزینه های داکت اسپلیت متفاوت خواهد بود . اتاق هایی که دارای داکت اسپلیت هستند منفذی نصب خواهند کرد و یک صفحه اصلی کنترل وجود دارد که به شما امکان میدهد دما را برای کل خانه تنظیم کنید. این راحتی به همراه هزینه های اجرای چندین واحد از مزایای اصلی استفاده از سیستم های داکت اسپلیت می باشد.

اگر به فکر نصب یک واحد سیستم خنک کننده مطلوب برای منزل یا محیط کار خود می باشید ، بهتر است که درک درستی از هزینه های داکت اسپلیت داشته باشید. انچه که شما قرار است بدانید به معنای درک همه هزینه های مربوط به اجرا و نگهداری یک دستگاه داکت اسپلیت ، علاوه بر هزینه پیشرو واحد و نصب آن است. ایجاد بودجه دقیق بدون تشخیص همه این هزینه های موجود غیرممکن است.

هزینه های داکت اسپلیت وهمچنین هزینه های مربوط به خود نصب بر اساس ماهیت منزل شما متفاوت خواهد بود ، از جمله این عوامل این است که خانه شما چقدر عایق بندی شده و همچنین مدت زمان اجرا و نصب سیستم در یک مدت زمان معین. اندازه ونوع سیستم نیز مهم است و شما نیز باید در هزینه های احتمالی مربوط به نگهداری ، صرف نظر از میزان اطمینان واحد انتخابی خود ، فاکتور داشته باشید.

هزینه های در حال اجرا با سیستم داکت اسپلیت

بطور کلی می توان هزینه اجرای یک سیستم داکت اسپلیت مستقر را بین هزینه های واقعی اجرای واحد و هزینه نگهداری آن تقسیم کرد. هزینه های در حال اجرای سیستم بطور کلی قابل پیش بینی است ، در حالی که هزینه های تعمیر ونگهداری می توانند به راحتی با هر تخمینی که از قبل میتوانید بزنید متفاوت باشد.

هزینه اجرای داکت اسپلیت بستگی زیادی به اندازه ونوع سیستمی دارد که شما از آن استفاده میکنید. همچنین بستگی زیادی به مدت زمان اجرای آن در روز دارد ، زیرا اجرای آن برای مدت طولانی تر به معنای مصرف بیشتر انرژی است. درجه دمایی که شما برروی سیستم خود تنظیم میکنید نیز تاثیرگذار خواهد بود ، زیرا برای خنک کردن تا دمای پایین تر وحفظ آن انرژی بیشتری مورد نیاز است. اگر از یک سیستم کارآمد استفاده میکنید و خانه شما به خوبی عایق بندی شده است ، هزینه های عملیاتی نسبت به اجرای یک مدل قدیمی یا نداشتن عایق بندی مناسب در منزل شما به مراتب کمتر خواهد بود.

هزینه نگهداری یک سیستم داکت اسپلیت بیشتر به مدل و سازنده آن بستگی دارد وهمچنین متخصصی که سیستم را حفظ میکند. یک سیستم پیشرفته در هنگام کار باید مشکلات کمتری را برای شما ایجاد کند و بازدیدهای کمتر توسط تکنسین های خدمات و قطعات تعویض نیز باید به معنای پایین آمدن هزینه های کلی عملکرد باشد. سیستم های قدیمی تر و دستگاه هایی که بیشتر اجرا می شوند ممکن است نیاز به سرویس دهی های مکرر داشته باشند و نکته مهم این است که باید هزینه های قطعات جایگزینی را برای سیستم مورد استفاده در نظر بگیرید. هر سیستم معمولا در طول عمر خود به تعمیر ونگهداری نیاز دارد بنابراین فرض نکنید که اگر سیستم باکیفیتی تهیه کنید نیاز به نگهداری نخواهد داشت.

قیمت داکت اسپلیت

دو مورد از مهمترین عوامل درهزینه داکت اسپلیت ، نام تجاری و اندازه سیستم است. در حالی که سیستم های کوچکتر معمولا از سیستم های بزرگتر کم هزینه تر هستند. قیمت آن نیز به مارک سیستم مورد نظر بستگی دارد.

راهنمای انتخاب:

1- محدوده قیمت پایین تر: برای یک واحد کوچک ، مناسب برای یک خانه کوچک یا یک آپارتمان

2- محدوده قیمت متوسط : برای یک خانه متوسط ، برای یک خانه متوسط یا سه خوابه

3- محدوده قیمت بالاتر : برای یک خانه چند طبقه یا بیش از سه اتاق خواب

همانطور که در بالا مطالعه کردید ، هزینه داکت اسپلیت بسته به اندازه و وچیدمان خانه شما کمی متفاوت است. این امر نیاز به تخمین های ناچیزی دارد که بسته به نوع عوامل تاثیرگذار ، متفاوت است. و این احتمال وجود دارد که شما با بودجه کمتری بتوانید فضای بزرگتری را خنک کنید یا هزینه های زیادی را برای خنک کردن آپارتمان یک خوابه خود صرف کنید. و همچنین این مسئله کمی نیز به مواد استفاده شده برای ساخت منزل شما بستگی دارد زیرا مواد مختلف وتکنیک های ساخت و ساز در سرعت گرم و سرد کردن منزل شما تاثیر دارند. اگر منزل خود را به خوبی عایق بندی کرده اید و یا در ساخت آن از آجر استفاده شده است ، احتمال دارد خنک کردن منزل شما راحت تر از سایر موارد باشد. از این رو مجبور نیستید داکت اسپلیت را به دفعات زیاد یا مدت طولانی روشن کنید.

خنک کردن یک خانه هنگام استفاده از تمام این موارد ممکن است حساسیت زیادی داشته باشد و در واقع می توانید مناطقی از خانه خود را انتخاب کنید که در آنجا به داکت اسپلیت نیاز است و همچنین مناطقی که نیاز نیست.اگر شما یک اتاق خواب خالی داشته باشید هیچ منطقی برای خنک کردن آن اتاق وجود ندارد. استفاده نکردن از سیستم خنک کننده در مناطقی که مورد نیاز نیست ، نه تنها در هزینه های اولیه نصب باعث صرفه جویی می شود بلکه می توانید خنک سازی منزل خود را با یک دستگاه کوچکتر از آنچه فکرمیکردید انجام دهید و در صورتحساب انرژِی ماهانه خود صرفه جویی کنید. انجام تنظیمات منطقه بندی سیستم خنک کننده و غیرهوایی منزل شما ممکن است به کمی برنامه ریزی نیاز داشته باشد اما میتواند در مواردی استفاده از داکت اسپلیت را مقرون به صرفه تر کند.

سیستم های کولرگازی دیواری

سیستم های کولرگازی دیواری بطور کلی ارزان تر برای نصب و راه اندازی هستند ، زیرا آنها در یک اتاق واحد قرار می گیرند و نیازی به نصب مجرا نیست در حالی که در صورت وجود سیستم داکت اسپلیت کل واحد در خارج از خانه خواهد بود . سیستم کولرگازی دیواری دارای کندانسور در خارج از خانه ومابقی سیستم در داخل خواهد بود . اگر فقط به دنبال خنک کردن یک اتاق هستید ، این ممکن است اقتصادی ترین گزینه باشد. اما خنک کردن چندین اتاق اساسا” نیاز به نصب چندین واحد دارد.اگر میخواهید فضای کوچکتر و یا فقط بخشی از خانه خود را خنک کنید سیستم کولرگازی دیواری میتواند همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. در حالی که آنها به فضای داخلی بیشتری نیاز دارند ، یک سیستم کولرگازی دیواری انرژی کمتری نسبت به سیستم داکت اسپلیت مصرف میکند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد