شرح کار کمپرسورهای روتاری در کولرگازی های دیواری

شرح کار کمپرسورهای روتاری در کولرگازی های دیواری : کمپرسورهای روتاری استوانه ای هستند و خط تخلیه آنها در بالای کمپرسور قرار دارد . این نوع کمپرسور با یک غلتک که بطور مستقیم به شافت موتور متصل می باشد ، کار میکند. این غلتک با همان سرعتی که موتور را درون کمپرسور می چرخاند ، چرخیده و در مقابل محفظه تراکم قرار می گیرد و مساحتی را تشکیل میدهد که بخار مبرد در حین فشرده سازی به دام می افتد.

یک پره متحرک وجود دارد که در اثر فشار فنر بصورت چرخان ،باریکه را به سمت غلتک سوار میکند . پره طرف تخلیه و مکش استوانه را جدا میکند. به این ترتیب مبرد از طریق خط مکش وارد کمپرسور می شود و از طریق خط تخلیه از کمپرسور تخلیه می شود.

فرآیند کمپرسور روتاری

برای کمک به تجسم فرآیند فشرده سازی ، از جایی شروع میکنیم که غلتک از پورت تخلیه جلوگیری میکند و مبرد از پورت مکش قادر به ورود به سیلندر است. به این ترتیب مبرد وارد سیلندر می شود.

با چرخش غلتک ، پورت مکش یا ورودی خاموش می شود و در آن لحظه هیچ مبرد دیگری وارد نمی شود.

با چرخش غلتک فضای کمتری برای مبرد وجود دارد و به دلیل فشرده سازی ، فشار و دما افزایش می یابد.

با چرخش بیشتر غلتک ، فشار مبردها در بالای خطوط تخلیه افزایش می یابد و دریچه تخلیه را باز میکند . بخار مبرد با فشار زیاد هوا باعث می شود کمپرسور از طریق خط تخلیه ، تخلیه گردد.

زمانی که مبرد در حال فشرده شدن است ، شیر مکش در هنگامی که غلتک ، دریچه مکش را مسدود نمی کند ، باز می شود و اجازه میدهد مبرد بیشتری وارد سیلندر شود. به این ترتیب یک جریان فشرده سازی مداوم ایجاد می گردد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد