معرفی 6 نوع از سیستم های خنک کننده

معرفی 6 نوع از سیستم های خنک کننده : انتخاب یک سیستم خنک کننده مناسب و کارآمد برای منزلتان میتواند برای شما استرس زا و گیج کننده باشد ، با وجود انواع مختلف سیستم های خنک کننده ما با معرفی هر یک ، در انتخاب سیستم دلخواه خود به شما کمک میکنیم.

1- سیستم خنک کننده مرکزی

از بین انواع مختلف سیستم های خنک کننده ، سیستم های مرکزی به دلیل توانایی در خنک کردن فضاهای بزرگتر رایج ترین و محبوب ترین انتخاب هستند . سیستم مرکزی هوا را از طریق مجاری به گردش در می آورد . نصب سیستم خنک کننده مرکزی نیاز به برنامه ریزی و آماده سازی خاصی دارد زیرا اندازه برای عملکرد سیستم بسیار مهم است. لازم است از ابتدا به انتخاب اندازه سیستم خود دقت کنید تا با انتخاب سیستمی با اندازه اشتباه دچار مشکل نشوید.

2- سیستم خنک کننده mini split

سیستم های کوچک و انعطاف پذیر داکت ، در بخش هایی از خانه که دارای یکپارچه سازی با سیستم عامل هستند ، رایج است. این سیستم ها نیز مانند سیستم های مرکزی داخلی دارای کمپرسور در فضای باز ، و یک واحد فضای داخلی هستند.

اگر به دنبال خنک کردن اتاق های فردی خانه خود هستید ، این نوع سیستم برای شما مناسب است. بسیاری از سیستم های کوچک و انعطاف پذیر بدون داکت ، می توانند به اندازه چهار واحد کاربری داخلی که همگی به واحد فضای باز متصل هستند جوابگو باشند.

هر منطقه دارای ترموستات خاص خود می باشد و به شما امکان میدهد دما را مطابق با هر اتاق تنظیم کنید. این مزیت به خصوص زمانی که بخواهید فقط بخش خاصی از منزل خود را خنک کنید بسیار مفید است.

3- سیستم خنک کننده window

این نوع سیستم خنک کننده ، یک سیستم جمع و جور می باشد و فقط قادر به خنک سازی یک اتاق خاص است که در پنجره اتاق مورد نظر نصب می شود.

این نوع سیستم های خنک کننده برای افرادی که در فضاهای کوچک زندگی میکنند مناسب است ، و در عین حال برای فضاهای بزرگ کارآمد نیستند.

4- سیستم خنک کننده portable

این نوع سیستم ها گرما را از اتاق گرفته و به خارج از آن هدایت میکنند. همچنین فقط برای خنک سازی یک اتاق خاص طراحی شده اند ، دارای نصبی متنوع و آسان هستند که امر خنک سازی را برای شما آسان میکنند.

5- سیستم خنک کننده hybrid

این نوع سیستم های خنک کننده ماننده اتومیبل های ترکیبی بین سوزاندن سوخت های فسیلی و استفاده از برق برای یکدیگر متناوب هستند . بعضی افراد به منظور صرفه جویی در هزینه و انرژی این سیستم ها را انتخاب میکنند .

در تابستان حرارت را از داخل خانه خارج کرده و به سمت بیرون هدایت میکند ، در زمستان این روند به صورت معکوس انجام می گردد ، به این ترتیب که گرما را از بیرون به داخل خانه توزیع میکند .هنگامی که مبرد پایین تر از درجه حرارت خارج می شود ، گرمای بیرون از منزل به کویل های پمپ حرارتی و سپس به مبرد منتقل می شود.

6- سیستم های geothermal

انررژی زمین گرمایی پایدار ، دارای انرژی و طول عمر بالایی است. از آنجایی که دمای زمین 55 درجه فارغ از هوای گرم و سرد است ، همچنان ثابت باقی مانده است. فناوری زمین گرمایی قادر است گرما را از زیر زمین استخراج کرده و به خانه شما منتقل کند.

کویل زمین گرمایی در اعماق زمین نصب شده است و میتواند جهت خنک کردن و گرم کردن منزل شما مورد استفاده قرار گیرد.

در زمستان گرما از زمین استخراج می شود و در تابستان گرما به به زمین توزیع می شود.

نظرات کاربران

یک پاسخ به “معرفی 6 نوع از سیستم های خنک کننده”

  1. خیلی مطالبتون مفید بود ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد