نکاتی درباره انتخاب سیستم های داکت اسپلیت

نکاتی درباره انتخاب سیستم های داکت اسپلیت : سیستم های داکت اسپلیت از رایج ترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی در ساختمان ها هستند.

این سیستم ها با تامین هوای خنک در تابستان و هوای گرم در زمستان ، از طریق مجاری نصب شده در دیوار ، درجه دمای معتدلی را برای فرد ایجاد میکنند.

سیستم داکت اسپلیت شامل دو مولفه ، یعنی واحد داخلی (واحد انتقال هوا ) و واحد فضای باز ( کندانسور ) است که توسط دو لوله مسی متصل شده و قادر به تامین هوای خنک و توزیع آن در بین اتاق های یک آپارتمان از طریق مجاری نصب شده می باشد.

به طور کلی سیستم داکت اسپلیت با خنک کردن مبرد در خازن وانتقال آن از طریق لوله های مسی به شیر انبساط و به سمت سیم پیچ در واحد داخلی ، جهت جمع آوری گرما از فضا ، کار میکند.

مبرد با عبور از کویل های واحد داخلی ، گرمای هوای موجود در فضای داخلی را جمع میکند و هوای خنک را توسط فن به مجاری منتقل میکند.

سیستم های داکت اسپلیت را به دو گروه می توان تقسیم کرد:

1-سیستم داکت اسپلیت معمولی ( درجه B)

2-سیستم داکت اسپلیت اینورتر ( درجه A)

داکت اسپلیت های اینورتر با راندمان انرژی درجه A برای جلوگیری از مصرف بیش از حد برق طراحی شده اند . در این سیستم ها سرعت کمپرسور متغیر است زیرا می تواند با کاهش دمای اتاق از سرعت خود بکاهد.

سیستم های داکت اسپلیت چه زمان و در کجا مورد استفاده قرار می گیرند؟

طبق بررسی ها ، استفاده از سیستم های داکت اسپلیت برای سرمایش و گرمایش در ساختمان های مسکونی ، ساختمان های اداری و ویلاها با مصرف انرژی یکسان است.

علاوه بر فراهم آوردن استقلال در سرمایش و گرمایش برای هر آپارتمان ، استفاده از این سیستم ها باعث کاهش هزینه های نگهداری و برق مصرفی میگردد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد