ویژگی های کولرگازی های دیواری اینورتر

ویژگی های کولرگازی های دیواری اینورتر : کولرگازی اینورتر جدیدترین فناوری در زمینه HVAC است که به دلیل سازگاری با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

فراهم آوردن راحتی برای کاربرانی که از این نوع سیستم استفاده میکنند از دیگر مزیت های این سیستم است.

کمپرسور کولزگازی های سنتی یا معمولی طوری طراحی شده اند که از طریق روشن و خاموش شدن کار میکنند که در حداکثر ظرفیت خاموش شده و سپس با پایین آمدن ظرفیت دوباره شروع به کار میکنند. این چرخه با تغییر دما در اتاق همچنان ادامه یافته و تکرار می شود.

کنترل های الکترونیکی برای کنترل کمپرسور اینورتر

پیشرفت در الکترونیک باعث شده است تا فناوری اینورتر با استفاده از میکروکنترل و ماژول های IGBT بتواند موتور کمپرسور DC یا AC را به حرکت درآورد. سرعت موتور کمپرسور با استفاده از درایو فرکانس متغیر ، می تواند متغیر باشد.

این کار با تغییر منبع تغذیه ورودی به ولتاژ DC انجام می شود و سپس با تغییر ولتاژ ، جریان و فرکانس نیرو به کمپرسور ، آن را تعدیل میکند و فرکانس سرعت کمپرسور را با استفاده از یک مدار کنترل پیچیده الکترونیک تغییر میدهد.

مزایای استفاده از کولرگازی های اینورتر :

این سیستم ها در عین حال که جدیدترین فناوری در آنها به کار رفته است دارای مزایای زیادی نیز می باشند که در این مقاله درباره برخی از دلایلی که چرا سیستم اینورتر نسبت به سیستم های دیگر برتری دارد، توضیح داده شده است.

1-صرفه جویی در انرژی یکی از عواملی است که باید در نظر گرفت . انتخاب سیستم های اینورتر در دراز مدت هزینه های اولیه نصب را برای شما جبران میکند زیرا فناوری اینورتر در مقایسه با سیستم های سنتی یا معمولی از انرژی کمتری استفاده میکند.

سیستم های معمولی در جریان روشن و خاموش کردن کمپرسور از انرژی زیادی استفاده میکنند.

به طور متوسط در سیستم های اینورتر حدود 20 تا 30 درصد صرفه جویی در انرژی وجود دارد.

2- راحتی برای کاربران از دیگر مزیت های سیستم های اینورتر می باشد.کمپرسور می تواند با تمام سرعت کار کند تا دمای خنکی را در فضا ایجاد کند ، پس از رسیدن به دمای دلخواه ، کمپرسور از سرعت خود می کاهد و متناسب با دمای فضا کار میکند. سیستم اینورتر در مقایسه با سیستم معمولی نوسان دما ندارد و دمایی متعادل و یکنواخت را برای فرد فراهم میکند.

3- در سیستم های اینورتر از مبرد R410 استفاده می شود . این مبرد در مقایسه با مبرد R22 که حاوی HFC می باشد که یک عنصر کلر اضافی برای از بین رفتن لایه ازن است ، خطر کمتری برای لایه ازن دارد . برخی نصب کننده ها ترجیح میدهند از مبرد R22 استفاده کنند زیرا نسبت به مبرد R410 قیمت ارزانتری دارد .

4- عملکرد آرام از دیگر مزیت های سیستم های اینورتر می باشد . واحد فضای باز که کمپرسور اینورتر در آنجا نصب می گردد در مقایسه با کمپرسور معمولی بسیار آرام تر است. از این رو هنگام استفاده از سیستم اینورتر دیگر لازم نیست که نگران سروصدای آن باشید.

به طور کلی تنها ایراد سیستم های اینورتر هزینه اولیه نسبتا زیاد آنهاست که در اینجا درباره دلایل آن توضیح میدهیم:

1- مدار کنترل الکترونیکی کولرگازی های دیواری اینورتر در مقایسه با نوع غیراینورتر پیچیده تر است. قطعات الکترونیکی از قبیل خازن های الکترولیت ، دیود ها ، کوپلرها و ماژول های قدرت IGBT به دلیل نیاز به طراحی سیستم ، در رتبه بندی بالاتری قرار میگیرند به همین دلیل نیاز به هزینه بیشتری دارند.

2- نویز الکترومغناطیسی در نتیجه قطع ولتاژ ایجاد می گردد. این نویز میتواند اختلالات الکترونیکی را برای سایر لوازم برقی در خانه ایجاد کند . در سیستم های اینورتر سیستمی وجود دارد که منجر به از بین رفتن نویز می شود.

برای فیلتر کردن صدای الکتریکی با فرکانس بالا ،از اجزای فیلتر مانند خازن و سلف استفاده می شود که این امر باعث بالارفتن هزینه می شود.

3- مبرد R410 یا سایر مبردهای سازگار با محیط زیست در مقایسه با مبرد R22 هزینه بالاتری دارند. کمپرسور مورد استفاده برای هر یک از این مبردها نیز متفاوت است اما با افزایش تقاضای این نوع مبردها ، امکان دارد در آینده هزینه آنها کاهش یابد.

4- نصاب ها معمولا برای شارژ مبرد R410 دو برابر هزینه بیشتری نسبت به شارژ مبرد R22 را از فرد اخذ می کنند.

مبرد R32 مبرد دلخواه برای تجهیزات پیشرفته تر است زیرا نه تنها هیچ خطری برای لایه ازن ندارد بلکه شامل 1/3 انرژی پتانسیل گرمایش جهانی نسبت به مبرد R410 است. بیشتر تولیدکنندگان پیشرو برای مدل های برتر خود این مبرد را انتخاب میکنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد