کولر گازی بوش اینورتر 12000

کولر گازی بوش اینورتر 12000 : هیچ چیز خسته کننده تر و اعصاب خورد کن تر از هوای داغ تابستان نیست . مخصوصا زمانی که خسته و کوفته از سر کار برگشته ایم و دقیقا در همین لحظات است که دم دست بودن یک عدد ریموت کنترل که بتواند جریان هوای خنک و گوارای کولر گازی را به رویمان روانه کند دلچسپ ترین اتفاق می تواند باشد . در حال حاضر بیش از 70 درصد مردم کشورمان از انواع کولر های آبی و گازی استفاده می کنند اما فقط چند درصد از این افراد کولر مورد استفاده شان را هوشمندانه و با تحقیق و دقت خریداری می کنند .

کولر گازی چیست ؟

کولر گازی یک اسم آشنا برای تمام افراد است و به طور معمول این روزها در بسیاری از فضاهای اداری ، تجاری و مسکونی این کولر ها به چشم می خورد . به زبان ساده کولر گازی یک دستگاه تهویه مطبوع است که از دو بخش پنل یا واحد داخلی و موتور یا واحد خارجی تشکیل شده است . که هر کدام وظیفه مخصوصی برای تولید هوای خنک و باطراوت را به عهده دارند . البته بسته به نوع و مدل کولر گازی علاوه بر این دو واحد اصلی تجهیزات پیشرفته دیگری نیز به کار رفته است .

کولر گازی بوش اینورتر 12000

تکنولوژی اینورتر در کولر گازی چیست ؟

اکنون به تکنولوزی اینورتر در کولر گازی خواهیم پرداخت کولر گازی با وجود آنکه مصرف برق بالاتری دارد اما سرعت خنک کردن آن نیز بهتر است و در برخی موارد که از تکنولوژی اینورتر در آن استفاده شده است مصرف برق نیز به شدت کاهش می یابد . این مدل کولر برای مناطق گرمسیر و شرجی می تواند ایده آل باشد . در نتیجه هنگام خرید سیستم سرمایشی بهتر است میزان بودجه و حتی بزرگی یا کوچکی فضا را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب خوب و شایسته داشته باشید .

کولرگازی چگونه کار می کند ؟

نحوه کارکرد کولر گازی نیز بدین صورت است که داخل پنل یونیت داخلی یکسری صفحات فلزی وجود دارد که مایع سرد را از درون خود عبور می دهد و در همین موقع اتفاقی که می افتد این است که موتور اواپراتور هوای اطراف محیط را با عمل مکش به سمت صفحات فلزی هدایت میکند . در نتیجه در اطراف صفحات هوای خنک تولید می شود که به سمت بیرون از دستگاه هدایت می شود تا محیط سرد نشود . کولر گازی یا همان سیستم تهویه مطبوع دارای دو بخش اصلی داخلی و خارجی می باشد . و همان طور که از نامشان مشخص است یکی در فضای داخلی و یکی در فضای خارجی نصب می شود .

طرز کار کولر گازی

انتخاب ظرفیت کولر گازی

انتخاب ظرفیت کولر گازی براساس متراژ یکی از مهم ترین معیارها در خرید کولر گازی اسپلیت است . اگر ظرفیت کولر گازی برحسب متراژ متناسب با مساحت فضای مورد نطرتان نباشد کولر عملکرد خوبی نخواهد داشت . به همین خاطر باید اندازه را در انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ حساب کنید .

انتخاب کولر گازی براساس متراژ خانه

نکته مهم در انتخاب کولر گازی ظرفیت سرمادهی آن با توجه به مساحت فضای مورنظر است . کمپرسور همانند یک پمپ عمل می کند . اصطلاح کمپرسور برای دستگاه های فشرده سازی هوا اطلاق می شود .

کولر گازی بوش اینورتر 12000 و مشخصات فنی آن : با توجه به اینکه اگر قطعات کمپرسور کولر گازی به طور دایمی کار کند ممکن است آسیب ببیند . یا استهلاک آن بالا می رود . برای اجتناب از این مسله باید به انتخاب ظرفیت کولر گازی براساس متراژ دقت کنید . اگر ظرفیت کولر گازی برحسب متراژ درست انتخاب کنید کمپرسور کولر پس از خنک کردن محیط خاموش می شود . اگر در انتخاب ظرفیت کولر گازی براساس متراژ ظرفیت آن کمتر یا بیشتر باشد در عملکرد آن اختلال ایجاد خواهد شد . اگر ظرفیت کولر کم باشد یعنی BTU کم برای فضای بزرگ کمپرسور کولر گازی همواره کار خواهد کرد. که این امر به کمپرسور آسیب خواهد زد . و اگر ظرفیت کولر گازی برحسب متراژ برای فضا زیاد باشد . تا حدودی هزینه برق کولربیشتر خواهد شد . عوامل متعددی بر BTU موثر است .

ازجمله مهم ترین عوامل عبارتند از :

 • مساحت فضای مورد نظر
 • تعداد در و پنجرهای خانه
 • وضعیت عایق حرارتی ساختمان
 • تعداد اعضای داخل ساختمان
 • نوع کاربری ساختمان
 • موقعیت آشپزخانه و اجاق گاز
 • موقعیت جغرافیایی ساختمان
 • موقعیت ساختمان در بین طبقات آپارتمان
 • نوع آب و هوای منطقه

انتخاب کولر گازی مناسب

رابطه تقریبی برای استفاده از کولر گازی به صورت زیر وجود دارد :

ظرفیت 9000برای متراژ 10 تا 20 متر مربع مساحت کف
ظرفیت 12000برای متراژ 20 تا 40 متر مربع مساحت کف
ظرفیت 18000برای متراژ 40 تا 60 متر مربع مساحت کف
ظرفیت 24000برای متراژ 60 تا 80 متر مربع مساحت کف
ظرفیت 30000برای مساحت 80 تا 100 متر مربع مساحت کف

کولر گازی بوش اینورتر 12000

کولر گازی بوش اینورتر 12000 و مشخصات فنی آن : کولر گازی 12000 بوش اینورتر کم مصرف سرد و گرم با ترکیبی از نوآوری در سطح جهانی طراحی منحصر به فرد و عملکرد فوق العاده بی صدا کیفیتی بی همتا و نهایت بهره وری از انرژی را برای خانه شما به ارمغان خواهد آورد . سیستم کنترل از راه دور این دستگاه با کاربرد فوق العاده آسان و برد 7 متری همراه با صفحه نمایش LCD بزرگ تنظیمات دستگاه را به بهترین نحو انجام و نمایش می دهد . طراحی هوشمندانه و نوآورانه این سیستمها و قرار گیری در کابین محافظ ضد گرد و غبار نه تنها تمیز کردن و نگهداری از این دستگاه ها را آسان می سازد بلکه تداوم عمر مفید و ماندگاری عملکرد بهینه آنهارا نیز ضمانت می نماید . سیستم فیلتر کردن فعال تعبیه شده در اسپلیت های بوش با تصفیه خودکار تمامی ذرات گرد و غبار حساسیت زا آلاینده ها و باکتری های مضر معلق در هوا تنفس در محیط سالم مطبوع و عاری از حساسیت را برای شما و سایر اعضای خانواده ممکن می سازد .

از اصل های مهم در هنگام انتخاب و خرید کولر گازی توجه به طراحی ظاهری می باشد چرا که مدل های کولر دیواری به دلیل نصب سخت تر به نسبت مدل های پرتابل ایستاده و یا پنجره ای دائما روی دیوار خواهند بود و طراحی شان روی محیط و دکور خانه تاثیر خواهد داشت . همچنین بعضی دیگر از کولر های گازی مانند اسپلیت و کولر گازی بوش اینورتر 12000 به سبب حالت گرمایشی داشتن می توان در زمستان هم از آن استفاده کرد و نیازی به جمع کردنش در فصل سرما نیست . همین موارد باعث میشود تا کمپانی های سازنده هم طراحی زیبایی برای کولرهای گازی تدارک ببیند .

در کولر گازی بوش با گذشت زمان و هنگامی که دمای محیط زیاد باشد کمپرسور دوباره شروع بکار میکند . در این کولرها تنها دو حالت برای کمپرسور و موتور وجود دارد : یا روشن است یا خاموش . اما کمپرسورهایی که به سیستم اینورتر مجهز هستند در هنگام رسیدن به دمای مطلوب کمپرسور را خاموش نمیکنند و تنها دور موتور را کاهش می دهند . به همین دلیل به موتورهای با دور متغیر معروف هستند . موتورهای اینورتر مشابه موتورهای معمولی مرتبا خاموش و روشن نمیشوند و تنها در سرعت گردش خود تغییر ایجاد می کنند . یکی از مواردی که باعث بالا رفتن مصرف برق می شود شروع بکار موتور است که جریان بالایی را از منبع تغذیه می کشد . اصلا همین روشن و خاموش شدن پیوسته کمپرسور باعث مصرف برق کولر گازی 12000 بوش کم مصرف به شدت کاهش می یابد و همین موضوع باعث معروف شدن کولر های اینورتر شده است . حتی سازنده ها کولر گازی 12000بوش ادعا می کنند که در برخی مدل های جدید امکان صرفه جویی بیشتر از این هم فراهم شده است . مسلما تهیه یک کولر دارای اینورتر بهتر از یک کولر معمولی است . قیمت کولر های دارای اینورتر از کولر های معمولی بیشتر است اما این اختلاف قیمت به راحتی با پرداخت برق بهای کمتر جبران می شود .

کولر گازی بوش اینورتر 12000

طراحی و ساختار

پنل داخلی اسپلیت و کولر گازی بوش اینورتر 12000 طراحی ساده ای دارد اما این پنل چنان با دقت قطعاتش را روی هم چیده شده اند که حسی از مدرن بودن را به کاربر القا می کند . یک کمان به دور کمر این کولر گازی بسته شده و همچنین آرم سازنده اش را هم به وضوح می توانیم ببینیم . مانند هر کولر گازی دیگر قسمت های بالاتر دستگاه فیلتر های گرد و غبار قابل تمیز کردن قرار گرفته اند و این قسمت هم به صورت مشبک است . هنگامی که اسپلیت و کولر گازی بوش اینورتر 12000 را روشن کنیم دریچه خروجی هوا باز شده و هوای خنک بیرون خواهد آمد . می توان پره های این کولر گازی را یه صورت دستی سمت چپ و راست حرکت دهید تا هوای خنک تمام محیط خانه را تسخیر کند .

کولر گازی بوش اینورتر

نظرات کاربران

5 پاسخ به “کولر گازی بوش اینورتر 12000”

 1. مگه داریم انقدر مختصر اما کامل؟!واقعا استفاده کردم.مررسی

 2. نکته هاتون ریزه ولی خیلی کاربردیه

 3. جالب بود .لایک

 4. مرسی از توضیح جامعه تون!

 5. به زبان ساده و البته جامع ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد