رکود در ترکیه در آستانه انتخابات

رکود در ترکیه در آستانه انتخابات : طبق آمار منتشر شده ترکیه در آستانه انتخابات با کاهش رشد اقتصادی مواجه شده است که این وضعیت میتواند برای اردوغان یک خطر محسوب شود .

آقای اردوغان ترکیه را از 18 سال پیش به طور مداوم رشد می دهد و آن را به  یک بازار نوظهور تبدیل کرده است و رشد زیادی از چند سال گذشته به دست آمده است . در اواسط سال 2018 با نگرانی های سرمایه گذاران جهانی و کاهش شدید تقاضای مصرف کنندگان ، ارزش لیر افت کرد .

رکود در ترکیه در آستانه انتخابات

رکود در ترکیه در آستانه انتخابات : موسسه آمار ترکیه اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی ترکیه در چهار ماهه آخر سال گذشته از چهار ماه قبل ، پس از اصلاح فصلی ، 2.4 درصد کاهش یافته است. این سقوط در سه ماهه سوم کاهش 1.6 درصدی را تجربه کرد.

کاهش رشد اقتصادی در جهان ، تقاضا برای صادرات ترکیه را کاهش داده و رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا که مهمترین بازار برای  ترکیه محسوب می شود ، تا زمانی که رکود اقتصادی ایتالیا ادامه داشته باشد نمی تواند خبرهای اقتصادی خوبی برای ترکیه نوید دهد .

اقتصاد دانان ماه ها به خاطر رکود اقتصادی هشدار دادند زیرا سرمایه گذاران خارجی در ترکیه با نگرانی های روز افزونی که حاکمیت با سیاست هایش برای نظام اقتصادی ایجاد کرده است مواجه هستند . بخشی از رشد ترکیه وجود اعتبارات خارجی بود اما این جریان اعتباری مانند سایر بازار های در حال ظهور پس از اینکه ایالات متحده در صندوق فدرال نرخ بهره را افزایش داد کاهش یافته است .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد