درباره اقتصاد بیشتر بدانید

چرا برخی از کشورها غنی هستند و بعضی کشورها فقیرند؟

چرا زنان کمتر از مردان درآمد دارند؟

چگونه داده ها به ما در درک جهان کمک می کنند؟

چرا ما اطلاعات را نادیده می گیریم که می تواند به ما در تصمیم گیری بهتر کمک کند؟

علت رکود چیست؟

درباره اقتصاد بیشتر بدانید ، اقتصاد می تواند به ما در پاسخ به این سوالات کمک کند. در زیر، ما مقالات کوتاهی را ارائه می دهیم که نشان می دهد که اقتصاد چیست و چگونه آن را به زندگی روزمره ما متصل می کند.

درباره اقتصاد بیشتر بدانید

اقتصاد را می توان با روش های مختلف تعریف کرد ، مطالعه نحوه استفاده از منابع و پاسخ به انگیزه ها یا تصمیم گیری و این اغلب شامل موضوعاتی مانند ثروت است، اما همه چیز در مورد پول نیست . اقتصاد یک رشته گسترده است که به ما کمک می کند تا روند تاریخی را درک کنیم، عناوین امروز را تفسیر کرده و پیش بینی های سال های آینده را داشته باشیم .

اقتصاد از بسیار کوچک تا بسیار بزرگ متغیر است. مطالعه تصمیمات فردی اقتصاد خرد نامیده می شود. مطالعه اقتصاد به طور کلی اقتصاد کلان نامیده می شود. یک اقتصاددان می تواند بر روی بدهی های پزشکی خانواده تمرکز کند، در حالی که اقتصاد کلان ممکن است بر روی بدهی های دولتی تمرکز کند.

اقتصاد دانان چه کار می کنند؟

اقتصاددانان انواع مشاغل، مانند اساتید، مشاوران دولتی، مشاوران و کارکنان بخش خصوصی دارند. با استفاده از مدل های نظری یا داده های تجربی، آنها برنامه ها را ارزیابی می کنند، رفتار انسان را مطالعه می کنند و پدیده های اجتماعی را توضیح می دهند. و مشارکت آنها همه چیز را از سیاست های عمومی به تصمیمات خانوار اطلاع می دهد.

اقتصاد بسیاری از رشته ها را تقسیم می کند. برنامه های کاربردی آن عبارتند از سلامت، جنسیت، محیط زیست، آموزش و پرورش و مهاجرت. شما می توانید سیستم طبقه بندی فیلد (به نام کدهای JEL) را برای موضوعات بیشتری که اقتصاددانان مطالعه می کنند، بررسی کنید.

چرا باید به اقتصاد توجه کنم؟

اقتصاد همه جانبه را تحت تاثیر قرار می دهد. درک مفاهیم اقتصادی می تواند به شما در درک اخبار، تصمیم گیری های مالی، شکل دادن به سیاست عمومی و دیدن جهان به روش جدید کمک کند.

اگر شما یک روزنامه نگار هستید، ممکن است خلاصه های پژوهشی و دسترسی آزاد به نشریات مجله ما – هر دو منبع قابل اعتماد از اطلاعات اقتصادی فعلی را بخواهید.

اگر شما یک مربی هستید، ممکن است به دنبال راه هایی برای ایجاد اقتصاد در هیئت علمی هیجان انگیز تر باشید، دسترسی مجلات مجانی به دانش آموزان دبیرستان، یا نمونه های واقعی از مفاهیم اقتصاد را به برنامه های درس اضافه کنید.

چند اقتصاددان در نشست سالانه 2018 AEA، افکار خود را در مورد اینکه چگونه آنها در این زمینه علاقه مند شدند، ارائه می دهند. این انتخاب همیشه انتخاب شغلی آشکار نبود تا اینکه در مورد آن بیشتر یاد گرفت.

خیلی بیشتر از امور مالی، بانکی، کسب و کار و دولت، یک مدرک در اقتصاد برای همه افراد مفید است و می تواند منجر به انتخاب های حرفه ای و جالب شود. این چهار فرد مختلف، بینش خود را در مورد اینکه چگونه زمینه اقتصاد می تواند ابزار برای حل مشکلات بسیار انسانی باشد، ارائه می دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما در هیچ جایی منتشر نخواهد شد